SÜTIZŐ

Mandulás-fehércsokis bonbon

Nagymamám szülinapjára a torta mellé egy doboz bonbon is készült ajándékba. Bár csokitallérokat, izésített csokikat már készítettem, ilyen töltött bonbonokkal most próbálkoztam először, ugyanis az étcsoki burok egy mandulás fehér csoki tölteléket rejt, nyammmi ^^

Valójában ha betartunk néhány szabályt, akkor nagyon egyszerű és látványos édességet kreálhatunk, amivel meglephetjük barátainkat vagy akár saját magunkat is, szóval bátran vágjunk bele, biztosan sikerülni fog. 🙂

Az első betartandó szabály, hogy mint a legtöbb dologra, erre is igaz, hogy megfelelő minőségű eszközök és alapanyagok használatával érhetjük el a legjobb eredményt. Mindenképp ruházzunk be egy szilikon bonbonformába, mert a jégkockatartók másfajta műanyagból készülnek, sokkal merevebbek, emiatt nem tudjuk majd kiszedni a bonbonokat, és jön a “hagyom a fenébe az egészet” érzés, amit meg nem akarunk, ugye… Szóval a szilikon formával nagyon könnyen lehet dolgozni, a végén szó szerint kifordítható belőle a kész bonbon. Én ezt a formát a Kedvesemtől kaptam egy karácsonyra, és ezzel a bonbonnal avattam fel. 🙂

A második betartandó a megfelelő alapanyagok kiválasztása. Én bevallom, hogy eddig csak csokival kísérleteztem, szerintem nem érdemes tortabevonót és hasonló utánzatokat használni. Más blogokon és fórumokon olvastam, hogy ki kell tapasztalni, melyik márka csokija hogyan viselkedik, van, akinek nem olvadt meg például. Én a Lidlben kapható étcsokit és fehér csokit használom, és ezekkel nagyon szépen lehet dolgozni, és nem mellesleg finomak is.

Most, hogy a szükséges anyagok megvannak, lássunk is neki!

 

CAM02528_pixiz

 

Mandulás-fehércsokis bonbon

10 dkg ét csokoládé

10 dkg fehér csokoládé

4 ek tejszín

10 szem mandula

Nekem ebből a mennyiségből 6, a képen látható méretű bonbonom lett

Először temperáljuk a csokit, hogy szép fényes, egyenletes legyen a bonbon felszíne. Ezt többféleképpen lehet csinálni, a profik márványlapra öntik a forró csokit, van, aki kakaóvajat használ, és van a szerintem legegyszerűbb, otthoni módszer, én is ezt szoktam használni.

A csoki kétharmadát, tehát jelen esetben kb 6 és fél dkg-ot vízgőz fölött megolvasztunk (ez annyit tesz, hogy egy edénybe vizet teszünk, amit melegítünk, és erre kerül egy hőálló tál, amiben majd megolvad a csoki), majd a gőzről levéve hozzákeverjük a maradék csokit, ami visszahűti a megfelelő hőmérsékletre.

Az olvasztott csokikkal színültig töltjük a formánk mélyedéseit, majd kb fél perc várakozás után fejre állítjuk, és kicsorgatjuk belőle a fölösleges csokit, persze ezt gondosan összegyűjtjük, hogy ne menjen kárba. A maradék csokit egy spatulával lehúzzuk a formáról, majd berakjuk a hűtőbe.

Amíg hűl, elkészítjük a tölteléket, ami egy fehércsoki ganache, amibe mandula darabokat keverünk. Vízgőz fölött megolvasztjuk a fehér csoki teljes mennyiségét, majd ehhez hozzákeverjük a tejszínt, végül a felaprított mandulát, és kész is vagyunk. Megvárjuk, amíg szobahőmérsékletre hűl, nehogy a forró töltelék megolvassza a csokiburkainkat.

A bonbonformát kivesszük a hűtőből és megtöltjük a fehércsokis töltelékkel. Ne töltsük tele őket, mert még jön egy réteg étcsoki az aljára, amivel lezárjuk a bonbonokat. Ha megtöltöttük akkor újra hűtőbe tesszük őket.

Ha kihűltek, akkor a maradék étcsokit vízgőz fölött megolvasztjuk, és a bonbonjainkra kanalazzuk, ezzel lezárva őket. A maradékot, ami túlment a bonbonmélyedésén töröljük le, hogy ne kössön hozzá a bonbonhoz. 

Újból hűtőbe tesszük őket. Mikor kihűltek, egy egyszerű mozdulattal kifordíthatjuk őket a formából, és jöhet is a kóstolás.

Leírni nehezebb, mint elkészíteni. 🙂

 

CAM02530_pixiz

 

 

 

 

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás