Csokis-körtés pite

 

Egy időben nagyon rá voltam kattanva a pitesütésre, akkor kaptam ezt a szép kerámia formát is. A hétvégén is felmerült a nagy kérdés, hogy kellene valami édesség, de mi? A könyveket és újságokat bújva végül egy körtés-csokis pitére esett a választás, így ismét előkerülhetett a formám a szekrény mélyéről. 🙂

Egyik recept sem tűnt az igazinak, vagy hiányzott valami alapanyag, vagy túl töménynek, vagy túl puhának, vagy túl keménynek tűnt, egyszóval vettem a kedvenc csokis pite töltelékem, egy ropogósabb, linzeresebb pitetésztát, és összeraktam a saját csokis-körtés piténket. Ropogós tészta, belül finom, főzött csokis töltelék, és a körte, amivel legközelebb okosabb leszek és puhább fajtát választok, mert így picit elrontotta az összhatást. 🙁 De ennek ellenére egy finom, gyorsan elkészíthető sütemény lett a végeredmény. Házi tejszínhabbal pedig még tovább lehet fokozni az ízélményt 😉

Csokis körtés pite

Pitetészta:

250 g  liszt

120 g hideg vaj

50 g porcukor

1 tojás

csipetnyi só

3 ek. hideg víz

Töltelék:

3 dl tej 
100 g étcsoki 
150 g cukor 
2 tojássárgája 
1 púpos evőkanál liszt
4 tojásfehérje

2 nagyobb, puhább fajta körte

A tészta hozzávalóit gyors mozdulatokkal összegyúrjuk. Ha pitetésztát készítünk, ügyeljünk rá, hogy  lehetőleg minden hozzávaló hideg legyen, és gyorsan dolgozzunk, hogy minél kevésbé melegítsük fel a kezünkkel. Az elkészült tésztát csomagoljuk folpackba vagy tegyük nejlon zacskóba, és legalább fél órán keresztül pihentessük a hűtőben. 

Közben elkészíthetjük a tölteléket. A tejet felforraljuk a csokival és a cukorral. A tojássárgájákat összekeverjük a liszttel, és egy kis csokis tejjel simára keverjük, majd az egészet a többi tejhez adjuk. Folyamatos kevergetés mellett sűrűsödésig főzzük. Ha csomós maradna, egy kézi mixerrel segíthetünk a dolgon.

Hagyjuk kicsit kihűlni, majd keverjük hozzá a kemény habbá vert tojásfehérjéket is.

A tésztát lisztezett felületen nyújtsuk ki kör alakúra, és tegyük a kivajazott piteformába, az enyém 28 centiméter átmérőjű. Vágjuk szép szép egyenesre a szélét, szurkáljuk meg egy villával, majd terítsünk bele egy sütőpapírt, szórjunk rá babot vagy sütőgyöngyöt, és süssük 190 fokon 14 percig. A nehezékre azért van szükség, hogy ne púposodjon fel a pite sütés közben és maradjon hely a tölteléknek.

Amíg sül a tészta, mossuk meg és szeleteljük fel a körtét. Ha keményebb körtét kapunk, akkor akár meg is párolhatjuk előtte.

Az elősütött pitéből vegyük ki a nehezéket, majd öntsük bele a csokis tölteléket, és rendezzük el rajta (nálam ügyesebben) a körteszeleteket.

Tegyük vissza a sütőbe és süssük 15-20 percig, amíg a töltelék is megszilárdul.

Már langyosra hűlve is szeletelhetjük, és ha még tovább fokoznánk az élvezeteket, akkor verjünk fel 2 dl habtejszínt 3-4 ek. cukorral, és majszolgassuk azzal a piténket. 🙂

Ha tetszett a bejegyzés, lájkold a facebook oldalam is! 🙂

Címkék: , ,

Ha tetszett a bejegyzés, látogasd meg a facebook oldalam, vagy kövess instagramon, ahol még több képet találsz. :)

Tovább a blogra »