SÜTIZŐ

Húsvéti maradékmentő quiche

 

Szerintem nem csak nálunk maradt meg sok finomság húsvét után, amit az embernek nincs szíve kidobni, de az ünnepek alatti sonka és tojásdömping után már kívánja. Hogy semmi ne vesszen kárba, úgy gondoltam, hogy itt a remek lehetőség kipróbálni Sallay Fanni receptjét. 

Ebben sem csalódtam, nagyon finom, krémes, húsvét ízű sós finomság született.

Maga a quiche egyébként a francia konyha sós lepénye, amibe valamilyen krémes, tejszínes, húsos vagy zöldséges keverék kerül. Ez egy igazi jolly joker, fogyaszthatjuk hidegen, melegen, ebédre vagy vacsorára, de akár egy kiadós napkezdet is lehet. A töltelék ezerféleképpen variálható, attól függően, hogy mi van épp otthon a hűtőben, de érdemes kipróbálni ezt a változatot, nagyon jól összerakott ízvilág 🙂

Azt hiszem, így el fog fogyni minden maradékunk 🙂

 

Húsvéti maradékmentő quiche

A tésztához:

250 g liszt

150 g hideg vaj

1 kk. só

1 csipet só

1 ek. hideg tej

1 tojás

 

A töltelékhez:

1 ek. vaj

1 csokor újhagyma

300 g húsvéti sonka kockákra vágva

3 nagy tojás (nekem 4 kicsi volt itthon)

200 g tejföl

250 g tejszín

150 g reszelt sajt

1 gerezd fokhagyma

1 ek. tormakrém

csipet őrölt szerecsendió

csipet só

őrölt bors

 

A tésztához  a vajat gyors mozdulatokkal összemorzsoljuk a liszttel, majd hozzáadjuk a többi hozzávalót is, és tésztát gyúrunk belőle. Ügyeljünk rá, hogy a lehető legkevesebb ideig melegítsük a kezünkkel, mert akkor a tésztánk omlós helyett gumis állagú lesz.

Lisztezett deszkán nyújtsuk ki a tésztát. Óvatosan tekerjük fel a sodrófára, majd helyezzük bele egy 28 centis piteformába. A formát nem kell kivajazni vagy lisztezni, sütőpapír sem kell bele, nagyon szépen ki fog majd jönni az elkészült lepényünk. A nyers tésztát tegyük hűtőbe, amíg elkészül a töltelék.

A töltelékhez az újhagymát felkarikázzuk és a vajon megpirítjuk, majd hozzáadjuk az apró kockákra vágott sonkát. A többi hozzávalót egy nagy tálban összekeverjük, majd mehet bele a sonka és a hagyma. Ezután kóstoljuk, mert a húsvéti sonkák elég karakteres ízűek, de ha még sótlannak ítéljük sózzuk meg egy kicsit.

Öntsük a tölteléket a tésztára, és mehet a 200 fokos sütőbe, ahol 30 perc alatt készre sütjük.

Egy friss saláta és fehérbor társaságában igazán finom 🙂

Narancsos-kakaós kiflik

 

Ez egy nagyon gyors és egyszerű finomság,  és nem is terveztem belőle bejegyzést, viszont annyira finom lett, hogy úgy döntöttem, mégis leírom, mert másnak is jól jöhet. 🙂

Ez is egy leveles tésztás recept, nagyon gyorsan és könnyen elkészíthető, kezdők is bátran nekiláthatnak, és hirtelen betoppant vendégek esetén is ideális.

Facebookon posztoltam is egy képet róla, hogy a napokban újra elkészítettem ezeket az abbahagyhatatlanul finom sajtos-sonkás croissantokat, és a maradék leveles tésztából szerettem volna valami édességet is csinálni. A múltkor nutellával kentem meg a maradékot, de most a kakaóra esett a választásom, amiben volt egy kis csavar, ugyanis a múltkor anyuék narancsos kakaót vettek, ami nagyon különleges ízt adott az elkészült sütiknek. 

A tetejüket még leszórtam pluszban egy kis fahéjas cukorral, csak hogy még tovább fokozzam az élvezeteket. 🙂

Ha nincs otthon narancsos kakaóporunk, akkor reszeljünk egy kis narancshéjat a sima kakaóba.

 

 

Narancsos-kakaós kiflik

1 csomag leveles tészta

4 ek narancsos kakaópor

4 ek kristálycukor

100 gramm vaj

1 kk fahéj

1 tojás

 

A kakaót keverjük össze 3 evőkanál cukorral, a vajat pedig olvasszuk meg. A leveles tésztát nyújtsuk vékonyra, kenjük meg az olvasztott vajjal és oszlassuk el rajta egyenletesen a a kakaót.

Vágjunk kis háromszögeket, méghozzá úgy, hogy először több csíkra vágjuk a tésztát, majd a csíkokat további téglalapokra osztjuk, végül ezeket átlósan felezzük. A kis háromszögeket tekerjük fel.

A kiflik tetejét kenjük le tojással. A maradék cukrot keverjük össze a fahéjjal és szórjuk meg vele a kiflik tetejét.

180 fokos sütőben a kiflik méretétől függően 15-25 perc alatt megsülnek.

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás